Ogłoszenie


Contact Information
Contact Bartek
: 507 108 698
: Bielawa, Dolnośląskie
: 25,000.00 PLN
More Information
Na sprzedaż uczciwe Audi Coupe Quattro, oryginalnie z silnikiem 2.8 V6 oznaczenie AHH, aktualnie auto posiada silnik 4.2 V8 z Audi S6 oznaczenie AEC. Wszystkie ‘bolączki wieku dziecięcego’ zostały wyeliminowane, gdyż auto jeździ z tym silnikiem od 2011r. Swap przeprowadzony porządnie, oryginalny komputer silnika 4.2 po logowaniu Vagiem nie pokazuje żadnych błędów. Dodatkowo została zamontowana świnka SMT6 + wydajniejsze wtryski 190cc z BMW 4.4 V8 i wystrojona na dwóch mapach paliwa – słabszej i mocniejszej przełączanych przyciskiem z kabiny. Wykonany dolot 3,5 cala z kwasu pomalowany proszkowo na czarno + odgrodzenie filtra od komory silnika, aby nie ciągnął ciepłego powietrza od kolektora wydechowego. Zbudowany od kolektorów wydechowych cały układ wydechowy 2,75 cala + jeden tłumik przelotowy i końcowy komorowy.


Pokrótce modyfikacje oraz historia:


Silnik pochodzi z Audi S6 z 1997r 4.2 V8 AEC 290KM / 410Nm. Wcześniejszy właściciel przy przebiegu ~289 000 km wykonał remont obu głowic + nowe śruby i uszczelki. Wymiana kompletnego rozrządu wraz z rolkami pomocniczymi, pompą wody, uszczelniaczami wału, pompy oleju. Uszczelnienie silnika, kolektorów ssących. Wymienił skrzynie biegów na taką po remoncie. Regeneracja alternatora, nowe świece, kable, palce rozdzielacza, chłodnica układu wspomagania z BMW 750iL, duża chłodnica oleju z S6 na oryginalnych zbrojonych wężach. Dodatkowe zegary - ciśnienie oleju, temp oleju, temp wody, woltomierz. Przeniesiony akumulator do bagażnika + dorobione mocowanie i przewody. Sportowe zawieszenie: czerwone sprężyny obniżające Jamex, amortyzatory nie wiem jakiej firmy nie zaglądałem do środka bo bardzo ładnie pracują (wg poprzedniego właściciela Koni). Felgi 17 cali Dezent, proste z oponami Firestone 225/45 na jeden sezon. Dodatkowa przednia łapa mocowania silnika, aby zapobiec wychylaniu motoru podczas przyspieszania. Z przodu dwu tłoczkowe zaciski Girling 60, nowe wentylowane tarcze 276mm + klocki. Tył nacinane tarcze w bdb stanie + nowe klocki. Zregenerowane wszystkie zaciski hamulcowe, hamulec ręczny mocno trzyma. W wahaczach wzmacniane tuleje Meyle HD. Wnętrze czyste i zadbane, wszystko w środku działa, każde podświetlenie, przełącznik, szyberdach itd. Cała podsufitka czarna, na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Kierownica Raid HP. Dwa komplety kluczy i pilotów do centralnego, ubezpieczenie ważne do 28.03.2016 przegląd 23.04.2016.
1000km temu wymienione:

-Kompletne nowe sprzęgło z dociskiem

-Nowy olej Motul 6100 10W40

-Nowy filtr oleju + paliwa

-Nowy filtr powietrza Pipercross

-Nowy płyn hamulcowy ATE + dopracowanie układu hamulcowego

-Short Shifter skrzyni biegów

-Nowa chłodnica wody BMW M3, przełożone wentylatory 2 x Spal 50mm x 255mm

-Nowy płyn chłodniczy G12

-Nowa podpora walu

-Wymiana tylnego dyra na taki bez luzów i wycieków

-Ustawienie zbieżności

-Nowe Radio Pioneer USB 16gb + głośniki tył Magnat i przód BoschmanAuto jest dopracowane i doinwestowane pod względem technicznym. Buda nie zmęczona, bez dziur i naprawianej podłogi naprawdę jak wiek tego Quattro w bardzo dobrym stanie. Śmiało można nim jeździć na co dzień 🙂


Wizualnie bardzo ładne, posiada odpryski lakieru i klaru, oraz drobne otarcia które pokazałem niżej na ostatnich zdjęciach. Inne minusy: do naprawy tylna wycieraczka która nie działa (silniczek do wymiany), w fotelu od strony kierowcy zerwana linka do kładzenia oparcia (linka w bagażniku do naprawy), brak małej kratki w przednim zderzaku (bardzo ciężka do zdobycia).
Nie zamieniam się, nie przyjmuje niczego w rozliczeniu, nie sprzedam za 20k, nie dzwoń i nie pisz jeśli chcesz zapytać ile pali!!! Na sprzedaż posiadam również oryginalne S2 po kompletnej odbudowie i całkowitym remoncie, trwający ostatnie 6 lat - stan kolekcjonerski!

http://allegro.pl/audi-coupe-quattro-4-2-v8-300km-i5919693249.html
Oglądane 8793 razy