Ogłoszenie


Contact Information
Contact Igor
: 730437412
: Jasło, Podkarpackie
: 26,999.00 PLN
More Information
Witam,
Przedmiotem ogłoszenia jest Nissan 200sx s13. Jestem jego właścicilem od 3 lat w ciągu których wymieniłem min:
-Sprężyny sportowe Tein które obniżyły samochód o około 3-4cm. Są to sprężyny dedykowane do standartowego zawieszenia i mimo ich sportowego zacięcia zapewniają dużo komfortu.
-Przednie hamulce z Nissana 300ZX TT. Tarcza 280mm, grubości 30mm wraz z zregenerowanymi zaciskami 4-tłoczkowymi oraz stalowy oplot zapewniają odpowiednią siłę hamowania dla samochodu z taką mocą i masą.
-Akcesoryjne felgi Rota w rozmiarze 17x8
-Założone dystanse pod felgi grubości 10mm wraz ze zmienionymi szpilkami o zwiększonej wytrzymałości
-Nowe opony Continental Conti Sport 3 w rozmiarze 215/45/17 z rocznika 2016.
-Kompletny układ wydechowy. Kolektor baran owinięty bandażem termicznym, odcinek turbo-katalizator wykonany z rur o średnicy 2,5 cala, brak katalizatora oraz końcowy segment wydechu wykonany z rur 3 cale.
-Turbo T28 od k64 wraz z kompletnym stalowym oplotem zasilania oraz spływów.
-Filtr stożkowy K&N.
-Fotele pół-kubełkowe z Evo 8.
-Radio Bose z Nissana Maximy z CD, kasetami oraz dodatkowym łączem jack wlutowanym bezpośrednio do radia dzięki czemu nie tracimy na jakości.

Jeżeli chodzi o rzeczy eksploatacyjne to zaczynając od podstaw:
Olej wymieniany był co około 7k km. Zawsze zalewany Motul 300V 15W50 z pewnego źródła. Wymienione końcówki drążków kierowniczych. Założone 4 nowe piasty. Wymieniony olej w dyferencjale. Ułożone od podstaw przewody hamulcowe oraz paliwowe.

Nissan we wrześniu (ok 1000km temu) przeszedł remont dołu silnika. Został wymieniony wał, założone nowe panewki nowy olej w skrzyni biegów, nowy wysprzęglik oraz sprzęgło. Wszystko działa bez zarzutu. Należy wymienić olej w silniku na nowy ponieważ ten który aktualnie jest był przeznaczony jak olej do docierania silnika (Jest to drugi olej po remoncie. Świeżo po remoncie został zalany inny olej na którym silnik chodził kilka godzin celem pierwszego dotarcia elementów następnie olej został wymieniony na ten który aktualnie znajduje się w samochodzie.) Pozostało mi jeszcze kilka L Motula więc możliwe że akurat będzie na wymianę.

Rzeczy które należy zrobić w samochodzie:
-Korekty lakiernicze( delikatne wgniotki oraz otarcia. Najbardziej widoczna pękająca szpachla na tylnej klapie bagażnika. Niestety aktualnie tylne klapy bez szpachli na rynku wtórnym to rzadkość)
-Wymiana wyżej wspomnianego oleju
-Wymiana oleju w dyferencjale
-Dobrze byłoby wyciągnąć i odświeżyć tylne sanki (posiadam drugą sztuke którą chętnie podaruje nowemu właścicielowi)
-Przy lewym tylnym kole od spodu pojawiło się małe ognisko korozji. Najprawdopodobniej nic poważnego.

Do samochodu dorzucam karton części (np. 2x turbo t25) oraz wszystkie części które pozwolą na przywrócenie Nissana do oryginalnego stanu (Kierownica, fotele, felgi z zimowymi oponami itp. brakuje tylko kompletnego wydechu). Projekt był wykonany z myślą aby samochód mógł powrócić do stanu oryginalnego w ciągu 24h.

Powód sprzedaży? Potrzebuje większego samochodu na trasy który wyposażony jest w klimatyzacje 🙂

Na wszelki wątpliwości oraz pytania chętnie odpowiem telefonicznie
Pozdrawiam Igor
Oglądane 257 razy