Ogłoszenie


Contact Information
Contact Michał
: 661855816
: Łódź, łódzkie
: 3,500.00 PLN
More Information
Porucznik szuka nowego opiekuna.

Polonez na początku zeszłego roku został uratowany od złomowania. Mimo niewielkiego przebiegu 50 tysięcy kilometrów wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy. Zmuszany był do wożenia ekipy sprzątającej, która w moim odczuciu niewiele wiedziała o sprzątaniu. Działała tyko jedna klamka (oczywiście pasażera), spod warstwy śmieci nie było widać wykładziny, a tapicerka odstraszała na tyle skutecznie, że wylądowała na śmietniku. Z zewnątrz też nie było lepiej, kierunkowskazy potłuczone i trzymające się jedynie na taśmie klejącej. Klapa bagażnika latała wesoło na wybojach z powodu rozerwanego zamka. Na masce wykwity rdzy wielkości płyt winylowych. W takim stanie wóz trafił do mnie.

Dziś Porucznik wygląda jak na zdjęciach, ma nową tapicerkę, nową kierownicę i nowy lakier ;). Zawieszenie zostało obniżone, sprężyny -3 zwoje w zestawie z amortyzatorami gazowymi z VW T4 zredukowały znacząco przechyły nadwozia oraz prześwit. Tył na naturanie wypracowanym resorze i dość sztywnych amortyzatorach też siedzi relatywnie nisko.
Poza zawieszeniem w samochodzie nie ma większych modyfikacji mechanicznych, skupiłem się głównie na tym by wszystko działało jak powinno (a sporo tego było...)
Blacharsko samochód prezentuje się bardzo dobrze, poza widoczną korozją poszycia nie ma żadnych większych oznak korozji w elementach konstrukcyjnych.

Kupiłem go głównie z myślą o zrobieniu Rosta, później jednak okazało się, że dzięki niewielkiemu przebiegowi samochód jest zaskakująco bezawaryjny. Po zamontowaniu haka przejechał wakacyjną trasę kampingową 1500km bez jednego zająknięcia mimo 4 dorosłych osób na pokładzie, psa, bicykla i ciągniętej "zapiekanki" N126E. Po drodze został uwieczniony na wieeeelu zdjęciach i filmikach :]
Dziś jego przebieg to blisko 62 tysiące kilometrów. Jak widać, mimo posiadania wygodniejszych pojazdów chętnie do niego wracałem w ubiegłym roku :]. Częstą eksploatację uprzyjemniała instalacja LPG działająca bez zarzutu.

Obecnie, dzięki naprawdę sporym nakładom pracy w samochodzie praktycznie wszystko działa jak należy. Posiada Aktualny PT i OC (wykupywane co mc)
Do auta dodaję elementy, które z powodów estetycznych dobrze byłoby wymienić, między innymi przednia szyba, deska rozdzielcza w idealnym stanie, halogeny, felgi i sporo innego żelastwa.

Jeżeli potencjalny kient zdecyduje się na nabycie Porucznika bez targowania otrzyma gratis - widoczną na zdjęciu zarejestrowaną przyczepkę (pusta, do remontu)

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie
Oglądane 5080 razy