Ogłoszenie


Contact Information
Contact Michał
: 661666966
: Oleśnica, Dolnośląskie
: 900.00 PLN
More Information
Sprzedam niezawodnego i oryginalnego klasyka jakim jest Citroen "Szerszeń" AX z 1993 roku.

Wersja Teen - pojemność 1.0 na wtrysku Bosha. Szerszeń skrywa pod maską 45 szalonych koni mechanicznych, które czują się całkiem żwawo mimo 23 lat i ponad 200000km za sobą.

Nowiutkie sprzęgło LUK - od wymiany przejechane jakieś 150km. Skrzynia oferuje 4 biegi do przodu oraz wsteczny gratis! Wszystkie działają. Kilka łączników zmiany biegów było wymienionych razem ze sprzęgłem.

W silniku nowy olej 15w40 razem z filtrem. Wlany nowy płyn chłodzący zimowy, filtr powietrza i jeszcze kilka rzeczy, o których nie pamiętam.

W środku zaskakująco ładnie! To, co mnie urzekło w nim to unikatowa tapicerka z świetnym wzorem. Autko było kupione z zamiarem całkowitego odnowienia i używania dziennego. W większej części to się udało. Zostało tylko kilka rzeczy do zrobienia. W moim przypadku plany się zmieniły. Na podwórku stoi jeszcze jeden klasyk (wprawne oko dojrzy na zdjęciu), którym chcę się zająć priorytetowo. Szerszeń musi znaleźć sobie nowy dom.

Do zrobienia na pewno kilka małych problemów blacharskich. Ogólnie autko ma z zewnątrz ocynkowaną blachę, ale z powodu fabrycznego braku osłon na nadkolach, wystąpiły 3 dziurki. Dwie na przednich nadkolach wewnętrznych i jedna w narożniku bagażnika. Do wszystkich jest łatwy dostęp i zaspawanie czy naprawienie tego to pestka dla każdego blacharza. Profesjonalisty czy amatora. Nie jest to jednak problem, który źle wygląda z zewnątrz czy wpływa na jazdę. Może trochę wieje w bagażniku 🙂

Przy wymianie sprzęgła pękła linka prędkościomierza. Mam ją na wzór. Obudowa stacyjki jest zdjęta i zegary nieprzykręcone, bo miałem to robić. Nie zdążyłem ogarnąć linki, ale jeździłem tak autem przez ostatnie 2 tygodnie.

Trzeba sprawdzić przednie zawieszenie, bo coś lekko stuka.
Zawiecha jest bardzo mało skomplikowana, a wahacze nowe kosztują ok. 100zł. Generalnie większość części do tego auta jest tańsza niż duża pizza 🙂

Poza tym wszystko działa. Auto odpala 'od strzała' z dnia na dzień. Po dwóch dniach przerwy jest już ciężej, ale startuje. Po trzech nie sprawdzałem. Akumulator ewentualnie do sprawdzenia.

Z ciekawostek auto ma katalizator, a wydech końcowy trzebaby 'heftnąć', bo ma przeciek na wejściu rury.

Ogólnie Szerszeń jest do dopieszczenia, ale można nim bez obaw jeździć. Opony ma przyzwoite, letnie. Ładne zimówki w jego rozmiarze, używane, zaczynają się od 30zł/szt.

Przegląd jest do czerwca 2017. OC płacę miesięcznie i zostawię na 30 dni, ale mimo podwyżek, jest bardzo niskie. Z dwóch tygodni jazdy miasto/trasa spalanie wychodzi ok. 5l/100. Sam byłem zaskoczony!

Na wszelkie pytania odpowiem mailowo, smsem lub telefonicznie.

Auto do zobaczenia w Oleśnicy, 30km od Wrocławia.
Oglądane 637 razy