Ogłoszenie


Contact Information
Contact Jan
: 727 609 579
: częstochowa, śląskie
: 35,000.00 PLN
More Information
Mercedes-Benz W123 240D z 1981 roku, lakier 737 classicweiss, tapicerka 034 dattel.
Mercedes jest ze mną od kwietnia 2013. W tym czasie przeszedł renowację w zakładzie blacharskim a później lakierniczym (dokładnie od stycznia do maja 2014). Zakonserwowany (2x) barankiem Wurth i profile kilkukrotnie Tectylem ML. Kabina pasażerska dodatkowo wygłuszona bardzo dobrymi matami butylowymi STP Gold 2mm i dodatkowo piankowymi GMS 5mm.
Wnętrze świetne, niewypłowiałe, niewysiedziane. Ma tylko 2 minusiki (delikatna uszczelka przy słupku B się lekko przetarła i fotel kierowcy ma 2 małe uszczypnięcia). Ale da się z tym żyć 🙂 Wszystkie uszczelki miękkie, niepotargane i oryginalne (jedynie wodozgarniacze szyb w zamienniku, ale nowe). Dużo nowych oryginalnych części, np.: kratka i listewki grilla, znaczek, antena elektryczna hirschmann, tylny zderzak, chłodnica Behr.
Silnik dynamiczny, dobrze przyspiesza, cichy. Nie kopci, ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku = 2.0 (podczas jazdy nie spada z 3). Nowy olej (Liqui Moly 10W40 z MoS2) i filtry. Hamulce (klocki, tarcze, czujniki, reperaturki) nowe, wszystko z ATE. Układ wydechowy cały nowy. Termostat i płyn chłodniczy nowy. Amortyzatory przód 71 i 67%, tył 78 i 77% (Bilstein gazowe). Przednie łożyska kół SKF nowe.
Wyposażenie: radio Becker Europa kasetowe sprawne, hak, tylna szyba ogrzewana, wspomaganie. Osobiście dołożyłem: tylne zagłówki, centralny zamek, komplet drewna zebrano w bdb stanie, lusterko elektryczne z prawej strony (w drewnie był otwór, to trzeba było dołożyć 🙂 ), szyby atermiczne (bo dopiero z nimi auto wygląda ładnie, przednia szyba nowa), antena hirschmann z przyciskiem z wersji USA, tylne głośniki Alpine, schowek z wkładką na kluczyk, podłokietnik z przodu oraz chromy z wersji 280 (kratki z podszybia, listwy pod lampami i listwy na boczki).
Ubezpieczenie i przegląd aktualne, można wracać na kołach (są opony zimowe, koła zresztą po renowacji).
Oglądane 1938 razy