Ogłoszenie


Contact Information
Contact Marcin
: 531349387
: Poznań, wielkopolskie
: 22,500.00 PLN
More Information
Witam
Wystawiam przepięknego, kosmicznego i unikalnego klasyka SAAB 99 GL, z 1975r.,z przebiegiem 70486, silnikiem benzynowym 2.0, o mocy 118KM, w wersji 3 drzwiowej. Kolor perłowy.

Saab zakupiony został w Szwecji od pasjonata gatunku. Do Polski wrócił na kołach.
W aucie zachowane zostały oryginalne elementy, chromy, lusterka, listwy, a także , super zadbany welurowo-skórzany środek, z oryginalnymi głośnikami Knutsson RCS 100i radiem. Boczki skórzane wyglądają bardzo elegancko i idealnie wpasowują się w stylistykę wnętrza.

Auto posiada funkcje samo-myjącą- reflektory przednie posiadają wycieraczki. Samochód wyposażony jest także m.in. w wskaźnik ekonomicznej jazdy oraz będącą znakiem rozpoznawczym Saaba, stacyjkę umieszczoną pomiędzy fotelami, która jest jednocześnie zabezpieczeniem pojazdu. Stacyjkę po raz pierwszy w takim miejscu umieszczono właśnie w modelu 99. No i pasy bezpieczeństwa z oryginalnym zapięciem- w tym modelu jako pierwszym były produkowane seryjnie.

Saab 99 jest bezwypadkowy, wizualnie prezentuje się wspaniale, jest bardzo dobrze zabezpieczony antykorozyjnie, a ciekawym rozwiązaniem jest ukrycie przewodów hamulcowych we wnętrzu auta, co niweluje ryzyko ich uszkodzenia.
Auto Saab 99 to na prawdę perełka gdyż jak na swoje lata jeżdzi, wygląda a przede wszystkim daje ogromny komfort jazdy. … SAAB 99 odpala bez problemu, silnik nie dusi się a specjalnym podświetlanym suwakiem można regulować obroty. Jedzie płynnie, nie wpada w drgania przy prędkości 140km/h, nie grzeje się. Na autostradzie bez niespodzianek, wycia, bicia w kołach i innych ukrytych chorób. Nie wymaga renowacji. Podłoga i blacha zdrowe. Silnik pracuje równo. Jedynie uszczelki i chromowe ramki, które zresztą posiadam w komplecie wymagają ponownego podklejenia – czyli to co można zrobić przy Sabbie to czysta kosmetyka i dbałość by o to by pozostał w tak dobrym stanie. No i wiadomo oleje, płyny, filtry. Na ten moment jest to klasyk do którego można wsiadać i jechać… Ratujmy klasyki!

Zamiana nie wchodzi w grę… Serdecznie proszę o dozę realizmu w składanych propozycjach gdyż w tłumaczenie że jest to oryginalny SAAB 99 GL z 1979 roku a nie Opel Corsa 1,2 w gazie z 2007 ani też rower typu „góral”, którym świetnie podróżuje się po mieście, powoduje że po prostu chcę wyjść z kina… I wychodzę…..
Zapraszam do kontaktu.
Marcin 531 349 387
Oglądane 1363 razy